Euroinstal Timisoara - boilere, centrale termice, sisteme de incalzire

Clubul Sportiv K-ZE Karate s-a situat pe primul loc la competiția de la Arad

acum 3 saptamani si 4 zile
748

Au obținut peste 200 de medalii, la toate categoriile, iar la finalul competiției, antrenorii au urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului deoarece Clubul Sportiv K-ZE Karate din Timișoara a fost desemnat cel mai bun club sportiv din competiție.
20 de cluburi sportive și 450 de karateka s-au întrecut pe tatami-uri, la Cupa Cupelor de la Arad. Au fost două zile pline de emoții, cu lacrimi de bucurie, o competiție dificilă, însă rezultatele muncii nu s-au lăsat așteptate. La final, timișorenii de la K-ZE KARATE au adus acasă “Cupa Cupelor”.
„Felicitari tuturor sportivilor pentru evoluție, pentru toată munca depusă, pentru hotărâre. Datorită lor, după două zile grele de competiție, ne-am întors acasă cu Cupa Cupelor! Clubul nostru a fost cel mai bun! Continuăm!”, a spus sensei Alexandra Pop (4 Dan), coordonatorul și antrenorul principal al Clubului Sportiv K-ZE Karate.
Cupa Cupelor de la Arad a avut loc în perioada 20-21 aprilie și a fost organizată sub egida Federației Române de Arte Marțiale şi a Departamentului de Karate I.K.U.
Sportivii K-ZE KARATE vor continua competițiile naționale și internaționale, ei se pregătesc pentru a participa la Campionatele Naționale de Karate de la Timișoara și la cel de la Târgu Jiu, la Bihor Open (Oradea), iar sportivii cei mai buni își doresc să ajungă la Campionatul Mondial de la Buenos Aires (Argentina).

Despre
Clubul Sportiv K-ZE KARATE este din Timișoara și a fost înființat acum 4 ani, cu scopul de a oferi un mediu pozitiv și disciplinat ca toți sportivii, de la cei începători la ASOCIAȚIA CLUB SPORTIV K-ZE KARATE avansați să își atingă maximum de potențial. Toți sportivii sunt încurajați, prind încredere în ei, învață ce e prietenia și sunt educați să fie mai buni ca oameni. Sportivii clubului au adus deja numeroase premii naționale și internaționale: în 2023, clubul obținând medalia de aur la Campionatul European de Karate IKU din Slovenia.
Sensei Alexandra Pop are centura neagră 4 Dan și este maestru emerit al sportului. Ea este coordonatoarea și antrenorul principal al Clubului Sportiv K-ZE Karate și este multiplă campioană națională și internațională, iar de câțiva ani și-a dedicat timpul să antreneze micii sportivi, să le transmită bucuria și curajul de a practica acest sport nobil: karate.